22 aprill 2013

Kuidas minust sai vahetusõpilane?

Ma tean, see postitus sobiks üheks esimeseks, aga olen koguaeg selle kirjutamist edasi lükanud. Et kunagi tore meenutada oleks, otsustasin kirja panna, kuidas minust sai vahetusõpilane?

Olen väiksest peale teadnud, et veedan ühe aasta kindlasti välismaal. Kuna mu inglise keel on nagu ta on, siis oli minu esimene sihtriik Inglismaa (täpsemalt- London). Saatsin isegi kirja ühte kooli, aga no need summad …
Mõni aasta hiljem googeldasin erinevaid vahetusaasta võimalusi. Sattusin YFU peale ja sealt hakkas see lumepall veerema. Kõik algas kuskil 2012. aasta alguses (või veel varem). Alguses saatsin Yfu-le ohtralt kirju, täis erinevaid mõtetuid küsimusi. Nähtavasti olen aja jooksul kõiki küsimusi umbes 5 korda uuesti küsinud, aga see selleks. Umbes kolme kuuga suutsin oma ankeedi YFU-le saata. Vastu sain kutse valimispäevale, mille ma hiljem edukalt läbisin.
Möödus umbes pool aastat, kui suutsin end koos vanematega YFU kontorisse vedada ja leping ära teha. Valitud riigiks osutus USA.  Algselt oli leping tehtud 2014/15 aastaks, kuid üks hetk (veebruaris) nägin YFU lehel, et kolm USA kohta on vabanenud! Rääkisin sellest küll vanematele, aga mitte mõttega, et saaksin ise see aasta minna. Kui küsisin huvipärast, kas see oleks reaalne, vastas mu isa kindla EI. Ma ei tea kuidas, aga üks hetk muutus asi reaalseks (nähtavasti sai mu isa piisavalt mõtteaega). Muutsime lepingu ja maksegraafiku ümber.


Miks USA?Minu sihtriigi muutumine aja jooksul:  Prantsusmaa -  Rootsi – Prantsusmaa- USA -  Ghana – USA – Norra – USA.
Jah, alguses olin ma veendunud, et lähen Prantsusmaale. Prantsusmaa siis keele ja quichide (e. parimate söökide) pärast. Mingi hetk sattusin ühe Rootsis oleva VÕP-i blogi  lugema ning olin kindel, et lähen hoopis Rootsi. Unustasin selle blogi ära ja sellega kadus ka idee Rootsi minna. Esile kerkis taas Prantsusmaa, selle kõrval USA ja Ghana. Ghana oli hoopis teist sorti ooper, tahtsin kogeda midagi ekstreemsemat ja hoopis teistsugust. See plaan püsis nii kaua, kuni Eestit tabas esimene kuumalaine ja pühkis kõik Aafrika riigid peast. Mõtlesin, et minu koht on hoopis Norras! Seal on mäed, lumi ja põhjapõdrad. Olin selles päris mitu nädalat veendunud, valmis juba lepingut tegema.. õnneks ma seda teha ei jõudnud ja selline nagu ma olen, muutsin jälle meelt. Pöördusin tagasi oma algelise riigi, USA, juurde. Lugesin selle aasta VÕP-ide blogisid ja üha enam veendusin, et lähen USA-sse. Otsustasin igaks juhuks natuke oodata, äkki muudan jälle meelt. Aga õnneks veendusin iga päev järjest rohkem, et USA on see õige. Uue aasta alguses vedasin oma vanemad Yfu kontorisse ja tegime lepingu ära. Olen selle valikuga tänaseni väga rahul ning õnnelik, et ei sõlminud oma meelte segaduses lepingut.


Sponsorlus
Jaanuari keskel käsin sponsorkoolitusel! Lahkusin sealt, täis entusiasmi ja peas sada erinevat mõtet. Otsustasin kohe kodus hakata sponsorkirja kirjutama.. kuid sinna see jäi.. sponsorkirja hakkasin alles 2 kuu pärast kirjutama. See osutus mitu korda raskemaks, kui ma oodata oskasin. Istusin ja vahtisin seda valget paberit, pea mõtetest tühi. Kuid võtsin ennast kokku ja kirjutasin ühe väga halva algelise kirja. Kuna see ei kõlvanud mitte kuskile, täiustasin/muutsin seda umbes kuu aega. Lasin targematel inimestel üle kontrollida ja saatsin YFU-le. Ise olin kindel, et kõik on laitmatu, aga ei.. sain ikka korralikult oma kirjavigade jm suhtes :D. Olen neile väga tänulik, kuna ise poleks neid vigu elu sees märganud ja konstruktiivne kriitika on alati hea! Jumal tänatud, et ma ei jõudnud seda kirja kellelegi saata.  Aga lõpuks sain siiski ühe normaalse kirja valmis. Aja jooksul olen seda muutnud umbes 5 korda + iga kord vastavalt firmale, kellele saadan.

Ja natuke uut infot: Mõni päev tagasi sain meilile esimese infopaki. Kirjas oli: vaktsiinideinfo, pangakaadri üldinfo, World Travel book (60 lk - mida ma ei viitsi vist kunagi läbi lugeda), Welcome letter ja keeleõppe võimalus. Lisaks sain teada, et  28.06 - 30.06.13 toimub ELO ehk eelorientatsioon. Osalemine on kohustuslik, kuupäevad 100% kindlad, seega hüvasti minu lõpureis :(

Ärasõiduaeg on nähtavasti augusti teises pooles. Kindlalt veel ei tea, kuna USA pidavat ise piletid ostma.

Midagi head..PS! Triin Kont, ma loodan, et Sa oled nüüd õnnelikum :D


Birgitti :)

2 kommentaari:

  1. Hahhhaah ma tänan kallike ma tänan :)

    VastaKustuta
  2. Võta heaks mu 'Mulgipudruke' :D :D

    VastaKustuta