30 juuni 2013

ELO 2013

(Elo ehk eelorientatsioon, mis valmistab kõiki vahetusõpilasi vahetusaastaks ette)Alustaks sellest, et ELO oli ülisuper üritus! Olin kuulnud selle kohta vaid häid sõnu, kuid ei uskunud, et see nii tore võiks olla. Tegelikult minnes ei olnud ma sellest NII vaimustunud, kuna jäin oma lõpureisist ilma. :D

1. päeval (28.06) kogunes suur osa VÕP-e Balti jaama, kust buss meid Väike-Maarja õppekeskusesse viis. Seal võtsid meid YFU vabatahtlikud  (e. Tiimarid) vastu, üks neist jooksis juba kaameraga ringi, teine röökis ruuporisse.. väga lahe :D. Registreerusime ära, tegime nimesildid ning läksime tubadesse (pandi vahetusmaa järgi). USA-sse läheb see aasta 14 õpilast (kui ma ei eksi), seega olime mitme toapeale ära jaotatud. Kui asjad olid ära pandud, öeldi meile tervitussõnad ning läksime sööma. " YFU'kaid ühendab üks asi - SÖÖK!"
Peale sööki algasid erinevad workshopid, kus käsitleti erinevaid teemasid (kultuurišokk, koduigatsus, kindlustus jm). Õhtul kogunesime kõik õue ja mängisime igast veidraid mänge (mis olid väga lahedad!!). Üks meeldejäävamaid oli see, kui pidime moodustama kaks ringi (ühe suure ja väiksema sinna sisse). Kõik olid nii kokkupressitud kui võimalik, ahelikuna üksteise käevangus. Siis sosistasid YFU Tiimarid kõigile ühe looma nime. Point oli selles, et kui Tiimar nimetab ühe looma nime, siis need "loomad" peavad maha kükitama, kuid kõrvalolijad peavad teda takistama. Seisime siis kõik, hull hasarti täis.. ja kui Tiimar ütles "JÄNES!" olime järsku kõik pikali maas! :D Alguses ei saanud keegi midagi aru, kuid mõne sekundi pärast hakkasid kõik lihtsalt naerma :D:D.
Kell 01.00 oli öörahu.

2.päeva hommikul oli äratus 8.30. Välja nägi see nii, et üks Tiimar kõndis mööda maja ruuporiga ringi, röökis sinna "ÄRATUS!" (vms) ja lasti "Happy Tree Friendsi" muusikat :D. 
Tiimarid  tegid meile hommikutantsu, mida vihma tõttu pidime kahjuks sees tegema, kuid siiski oli see mega fun! Kunagi saan ehk video ka sellest. Päev ise oli muidu sama: workshopid, söök, mitmed "pommirünnakud" jne. Pommirünnak tähendas seda, et kui keegi Tiimaritest  karjub: "POMMIRÜNNAK!" peame me (olenemata kohast) pikali maha viskama. See-eest õhtune programm oli 1.päevast erinev. Meid jaotati gruppideks, anti teemad (+ 4 lauset, mida tuli kasutada) ning pidime 45 minuti jooksul etteaste mõtlema. Laused olid a la "Kas sa Oliveri uut patsi nägid v?", " Ära hakka illusioone looma", "Läksid pehmuks ära v?". Sellest kujunes järjekordne ülinaljakas õhtu. Peale meelelahutusprogrammi jäime USA'katega aulasse ja rääkisime pikalt Keiri ja Janega, kes käisid samuti USA's. Peale seda olin ma veendunud, et valisin õige riigi.

3.päev ehk viimane päev (kurb) oli samasugune äratus. Seekord saime õnneks õues tantsida. Sarnaselt eelmistele päevadele käisime jälle workshopides ning päeva lõpus kirjutasime kodugrupis endale kirja, mille tagasi tulles kätte saame. Ma otsustasin seda teha oma vigases inglise keeles, et hiljem oleks lõbusam lugeda :D. Enne äraminekut kuulasime veel Tiimared, kes püüdsid meid innustada ka tulevikus vabatahtlikeks hakkama. Minu arust õnnestus neil see suurepäraselt (vähemalt minupuhul). Tegime veel kõik suure grupikalli + pildi.

Kui kunagi mõni YFU Tiimar seda lugema peaks, siis ausalt, te tegite meeletult hea töö! Kogu see üritus läks kõigile niii hästi peale, ma ei tea kedagi, kes poleks tahtnud sinna veel paariks päevaks jääda. Üldse on see uskumatu, kui palju ELO mind mõjutas. Need nõuanded mis me sealt saime, olid kõik nii loogilised ja õiged, kuid ise poleks ma paljude peale tulnud. Näiteks ei näinud ma varem mingit probleemi Eesti sõpradega igapäevaselt rääkimises (vahetusaastal), kuid ELO suutis mind ümber veenda. Ma arvan, et just tänu ELO'le tuleb minu vahetusaasta palju toredam ja mul ei ole enam neid mõttetuid hirme, nagu esimene kohtumine perega, lennujaamas ära eksimine, perest ilma jäämine jne. 
Suur-suur aitäh kõikidele Tiimaritele ja ka tulevastele VÕP-idele, kes kõik need kolm päeva nii toredaks tegid! Samuti tahaks öelda, et kõik USA'kad, kellega koos ma lendan (+ need kes varem lähevad), on kõik ääretult toredad. :)

 
Seal sees oli igast infot + päeva kava

POMMIRÜNNAK!

süüa sai alati :)
õhtune etteaste (kahjuks natuke udune)
 Üks mäng oli midagi sellist :D

Teise päeva äratus


PS!

-  Ma kirjutan nii pikalt/detailselt, et kunagi oleks hea meenutada.
Mu äramineku kuupäev on 21.08.2013

2 kommentaari: