25 juuli 2013

Viisa ja täpsed lennuajad


Viisa tegemiseks tuli täita järjekordne mahukas fail, mis ajas mind üsna närvi. See oli väga pikk ja inglise keeles, küsimused olid ka üsna veidrad :D. Õnneks Saale aitas mind (ka VÕP USA-s).  Ega muidu polnudki midagi hullu, ainult ma suutsin kaks korda oma parooli ära kaotada, seega pidin KÕIKE otsast peale tegema. Aga ma ei süüdista midagi/kedagi peale ise enda :D. Aga lõpuks sain tehtud (vähemalt enda arust). Enne intervjuud pidi veel notari juures käima, 5x5 pildi tegema ja viisa ning SEVIS maksu ära maksma.
23.07 oli siis viisa vestluse aeg kinni pandud. Alguses pidin läbima ühe klaaskasti, kus mind üle kontrolliti (sama mis lennujaamades). Läks hästi ja lasti saatkonda. Ma ei saanud täpselt aru, mida see onuke mulle seal klaaskastis ütles, aga umbes et hoia paremale vahesse (??). Seisin seal natuke aega, ühtegi töötajat ega kedagi ei tulnud, seega otsustasin ootavate inimeste käest küsida. Alguses kõik reaalselt jõllitasid mind, nagu ma oleks mingi pooletoobine. Viimaks üks tore inimene ütles, et keegi peaks minuga varsti rääkima tulema. Tuligi. Küsis vajaminevaid pabereid ja ma andsin kõik on 10 paberit, kuna mul polud õrna aimugi milliseid ta täpselt tahab. Selgus kurb tõsiasi, et mu ankeet on lõpetamata (enda arust küll lõpetasin :D). Öeldi, et kui pooleteist tunni jooksul tagasi jõuan, pääsen veel täna intervjuule.
Tormasin/ sõitsin siis issi tööjuurde. Seal selgus, et ma polnud oma USA kooli nime sinna kirjutanud. Helistasin YFU-le,  kuna mul pole veel peregi teada (rääkimata koolist). Nad lubasid 5 minuti pärast tagasi helistada. Millegi pärast läks neil natuke kauem, aga nii-või-naa ma poleks enam jõudnud, kuna pilt oli ka puudu.
25.07 läksin teisele katsele. Klaaskasti inimesed tundsid mu juba ära ning ütlesid: "Noo, tulid teisele katsele jah? :D". Mu aeg oli nii vara, et saatkonnas ei olnud veel ühtegi töötajat. Istusin seal ja vaatasin CNN-i, kuni nad tulid. ÕNNEKS oli nüüd kõik korras ning sain intervjuule. Üks tore mees küsis paar küsimust (inglise keeles), andsin sõrmejäljed ning oligi korras. Paari päva pärast peaks viisa koju tulema. Uskumatu, et see on tehtud !! :D
Lennuinfo:

LH 885 21AUG  Tallinn-Frankfurt   6:05AM  7:40AM
LH 418 21AUG  Frankfurt-Washington   11:00PM  3:45PM


Tallinna lennujaamas peame juba kell 4 olema. Millegi pärast, oleks mul päeval palju raskem lahkuda, seega olen ajaga väga rahul. Nendele lendudele lisandub veel üks siselend, vastavalt elukohale.
Järgmises postituses loodangi perest kirjutada.. ja enne ära minekut plaanin teha ühe põhjaliku postituse sponsorlusest/sponsorite otsimisest.


12 kommentaari:

 1. ootan väga su järgmiseid postitusi ja postitust ka sponsorluse ja sponsorite otsimisest, kuna ise tahaksin ka vägaväga ameerikasse minna :) ja loodan et sulle ikkagi leitakse pere :)

  VastaKustuta
 2. Nii tore Sinust! :D Ja nii hea, et kellegile see sponsorite postitus kasuks tuleb!
  Hoian Sulle pöialt ja kui küsimusi tekib, küsi alati! :)

  VastaKustuta
 3. Kuidas sul muidu inglise keelega on?:D mis hinded muidu koolis inglise keeles on?:)

  VastaKustuta
 4. Mu inglise keel on väga halb.Üks suur põhjus, miks ma USA valisin, ongi inglise keele pärast. Koolis oli mul nii tore õpetaja, kes hindas mind minu arengu järgi, seega 3-4 olid :D

  VastaKustuta
 5. Okei :D loodan,et sa seal ennast ikka väljendada siis oskad ja su järgmist postitust ootan ka pikkisilmi :)

  VastaKustuta
 6. Haha ma ka :D aga eks kuidagi tulen ikka toime. Pean tulema :D

  VastaKustuta
 7. Sa võiksid oma sponsorluse postituse just varem teha :) tahaks niii teada saada sellest :D:D

  VastaKustuta
 8. Ma teeks hea meelega varem, kuid kuna ma jätkuvalt otsid sponsoreid, siis ei ole veel lõpptulemus teada. Aga eks see millalgi järgmine-ülejärgmine nädal tuleb. ;)

  VastaKustuta
 9. edu sulle sponsorite otsimisega! :)

  VastaKustuta
 10. Palju muidu sponsorlust võimalik on saada? max summa?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sponsorlst on võimalik nii palju saada, kui Sa ise kokku ajad. Ehk pole olemas mingit kindlat summat, mida keegi sulle annab. Tuleb ise otsida/kirjutada/helistada ning kui veab leiad mõned lahked inimesed, kes toetavad. Kuigi YFU kaudu on võimalik stipendiumit saada (kui Euroopasse minna) ja ka seda ei saa kõik.

   Kustuta