05 märts 2014

Küsimuste vastused
Kas Sul on vahepeal meeletu koduigatsus olnud? 

Mul millegi pärast ei ole seda juhtunud. Paar hommikut kooli alguses oli väike koduigatsus, kuid tunni ajaga oli see kadunud. Ei nimetakski seda koduigatsuseks. Samas on väga-väga normaalne, kui mingi hetk tekkib meeletu koduigatsus. ;) 

Kas oled vahepeal tundnud, et mõni teine riik oleks parem valik olnud? Olen mõelnud "huvitav kas mõni väga teise kultuuriga riik, oleks parem/põnevam valik olnud ?"  Kuid ei ole hetkekski kahetsenud siia tulemist. Lisaks valisin USA 50% inglise keele pärast. 


Kui palju paremaks on Sinu inglise keel muutunud? 


Ikka on. Alguses ei saanud ühtegi normaalset lauset moodustatud ja iga õhtu olin meeletuld väsinud (peas) tõlkimisest. See-eest nüüd ei pea lauset valmis mõtlema, vaid hakkan lihtsalt rääkima. Sõnavara võiks muidugi kõvasti parem olla. Usun, et Eesti noorte inglise keelega võrreldes on mul veel kõvasti areneda. Kas rohkem kantakse koolis seljakotte või käekotte ja mida ise eelistad?

Ma vahest kannan käekotti ning pole veel kedagi näinud, kes sama teeks. Ikka suured seljakotid on kõigil. :D 


Mis kuus Sa valimispäeval käisid?


Ei mäleta täpselt, kuid käsin seal vähemalt pool aastat enne lepingu tegemist. Suutsin veel vahepeal ringi mõelda, et ei lähegi vahetusaastale. 

Kas sa juba ootad ka koju tagasi tulemist ??

Kui aus olla, siis väga ei oota. :D Keel hakkab just paremaks minema, olen kõigega harjunud. Ilmselt juuni kuuks olen mõtetega rohkem Eestis ning hakkan koju minekut ootama. Pere ja sõpru tahaks muidugi väga näha. :) 

Kas blogipidamine on võp-idele soovituslik/kohustuslik?

Soovituslik. :) 

Kas kavatsed edasi kirjutada, kui Eestisse tagasi jõuad?

Igapäevasest elus Eestis ei hakka. Kirjutan kindlasti, kui midagi vahetusaastaga seoses juhtub. A la "host vanemad, sõbrad  tulevad külla."  Ja ka tunnetest pärast vahetusaastat. :)


Kas tunned, et see aasta on sind ka mingis suunas muutnud?
(ilusat jätkuvat aastat!)


Aitäh. :D  Ja vahetusaasta muudab ikka igas mõttes. Olen hakanud maailma palju laiemalt nägema, olen saanud palju uusi ideid, mida elus edasi teha. Olen hakanud rohem nägema, kui erinevad inimesed on ja kui palju on elus õppida. Kindlasti olen muutunud palju-palju iseseisvamaks. Vahetusaasta on parim elukool! Minge kõik vahetusaastale! :D 


Kas USA-sse vahetusõpilaseks minnes on võimalik, et satud Alaskale?

Jah. :D Martinal (hetkel võp usas, blogi leiad mu blogi paremast nurgast) oleks peaaegu nii läinud. :D Igale poole on võimalik sattuda. :) Kas soovid saada YFU vabatahtlikuks?


See on plaanis küll. :) 


Kas keeletestis olid ainult valikvastused või pidid mingeid lauseid kirjutama?


:D. Valikvastustega. :) 


Kuidas otsisid firmasid, kellelt toetust küsisid?

Internetist ja ajakirjadest. Googelda "äriregister", sealt sain palju andmeid. Kas Sa jätkab sügisel sama klassiga või noorematega? 

Noorematega. 


Mitmendasse klassi lähed? 


10 


Kas Sulle kirjutati soovituskiri?Mida sinna üldse kirjutatakse?


Mäletan, et inglise keele õpetaja kirjutas midagi. See kiri läks host vanematele ja koolile. Kirjutatakse, mis mulje sinust on jäänud, kuidas teistega suhtled. Üldiselt positiivseid asju. :)


Kas valimispäevale saab samal aastal uuesti minna, kui vastu ei võeta?

Ma ei ole kindel. Arvan et on, kuid parem kirjuta YFUle või küsi kellegi targema käest. ;)


Mitu kirja saatsid (sponsoritele)?

745 saatsin postiga. Mõned üksikud saatsin e-mailiga ka. 


Mida vastasid, kui küsiti, miks peaksid Sina stipendiumi saama (kui tohib küsida)?


Täpselt ei mäleta. Ilmselt midagi, et tahan vahetusaasta nimel ise natuke pingutada, mitte vanematelt kõik raha küsida. Proovi midagi välja mõelda, mis sind teistest eristaks ja meeldejäävaks teeks. ;) 


Mis organisatsioone tead (peale YFU), mis tegelevad vahetusõpilastega?


Mm.. Evenor. Ja siis meil on siin osad võpid YES-iga. Viimast minu teada Eestis ei ole. 


Kui midagi vastamata jäi, on kõik küsimused oodatud. :) 

6 kommentaari:

 1. Mul oleks üks küsimus :) Kas sulle andis host-perekond seal telefoni või võtsid lihtsalt Eestist kaasa või ostsid ise sealt??

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma võtsin Eestist kaasa, kui ostsin siit uue (kuna hinnad on odavamad). :)

   Kustuta
 2. Ka Rotary, AFS, EF ja Lions tegelevad vahetusõpilastega, aga nad toimivad YFUst teisiti. AFSi Eestis pole.
  Valimispäevale saab uuesti minna uuel "hooajal" kui vanus seda lubab (:

  Ole tubli Birku!

  VastaKustuta
 3. Oleks ka paar küsimust :)
  Kas sõpru oli raske leida?
  Kas puutusid kokku ka nö kiusamisega või oldi pigem just sõbralikud?
  Kas seal üldse meiki ei kanta? Lihtsalt eestis kantakse väga palju :) :) sorri kui imelik on :D
  Kas õppimiskoormus on suur? Ja kas selle kõrvalt eesti materjali võtmine oleks väga raske? Mul on suur soov minna paari aasta pärast ka USAsse Võpiks :) aga ma kohe kindlasti ei taha klassi kordama jääda. Kardan et kaotaks sõpru ja mu koolis pole väga sellised inimesed kes uusi omaks võtavad :( loodan et vastad, olen su blogi eilsest lugema hakanud ja praegu poole peal hehe aga ingliskeelega mul pole probleemi ma klassis parim no peaaegu :) ja vahel isegi mõtlen inglise keeles xd loodan et isa on nõus ja sügisel ikka soov olemas siis täidan 2015/16 paberid ja loodame et läheb kõik hästi :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vastan enamusele järgmises postituses! Aga klassi ei pea kordama jääma, kui kool sellega nõustub ning samaaegselt kõiki Eesti asju kaasa teed. Kordama jäämises ei ole midagi halba. Õiged sõbrad ei jäta sind kunagi ja eks ikka sõpruskond muutub. Ise soovitan küll kordama jääda. Kui koguaeg Eesti kooli asju ped tegema ning mõtetega seal olema, on raske kohaneda ning sõpradega aega veeta. Võid ju mõleda peale gümnaasiumit minna, sellisel juhul ei peaks kordama jääma?
   Vahetusaasta on üks parimaid otsuseid mis ma elus teinud olen, seega loodan väga, et võtad selle ette! ;) Mõtle ka teiste riikide peale, saaksid ehk mõne uue keele juurde, kui inglise keelega väga hästi läheb. :)

   Kustuta