28 november 2013

Enne thanksgivingut


Esmaspäeva õhtul käsime host vanaema, host isa vennaga ning host vanematega õhtusöögil.  See oli päris koomiline, kuna host ema ja host vanaema, ei saa väga hästi läbi. Käituvad küll viisakalt, aga nende maailmavaated ja uskumused on täiesti erinevad. Koju jõudes avas host ema veinipudeli ning elas ennast välja. Ta kommentaarid olid lihtsalt parimad! :D. Kusjuures, esimene kord, kui ta alkoholi tarbis (seda küll väga vähe).  
Enne magama minekut alustasime jõulukinkide pakkimisega.

Teisipäev oli selle nädala viimane koolipäev. Meil on nädala lõpuni Thanksgiving break. Peale kooli läksime Tomi, Carlose ja Mariannaga Panera Breadi ning hüppasime paarist poest läbi. Palju meil (kahjuks) aega ei olnud, aga saime kõik lähituleviku plaanid ära arutatud. Kodus alustasin Thanksgivingu koogiga. Host vanaema andis mulle oma lemmikretsepti, et ma selle talle valmistaks. Väidetavalt, ei oska ta ise kooke teha. Elu tegi ta mul väga lihtsaks, ostis kõik vajaminevad asjad ära, isegi vormi andis kaasa. Poole tegemise käigus sain aru, miks talle seda teha ei meeldi. :D 
Kui host isa koju tuli, läksime (üllatus-üllatus) shoppama! See kord oli tal kingi vaja. Proovis küll mitmeid variante, kuid ostma veel ei hakanud. Eks siis lähme varsti jälle. :D 
Kella kümneks sõitsime host isaga Albionisse, Maddyle järgi. Minnes hakkas tee peal lund sadama ning raadiost tulid jõululaulud.. Nii mõnus. 
Võtsime Maddy ja ta varanduse peale ning sõitsime McDonaldsisse. Maddyle süüa ja meile host isaga jäätist ostma. Koju saime umbes südaööl. 

Täna hommikul olin host emale tööl abiks. Pakkusin selle eile välja, kuna tal on nii palju asju, enne Thanksgivingut, vaja teha. Kahekesi saime kella 12 valmis! :)  Selleks ajaks oli Maddy ka üles ärganud ning tahtis McBooki ostma minna. Võtsime host ema auto ja sõitsime Best Buy’sse, kus olid kõik McBookid allahinnatud. Enne lõpliku otsuse tegemist, sõitsime veel Novissse, kuid ühtegi paremat pakkumist ei olnud. Vaatasime veel poodides ringi ning käsime söömas. Brightonis läksime jälle Best Buy’sse, töötajad ütlesid meile juba "Welcome Back!". Enne ostmist sõitsime veel kolm korda koju ja tagasi. Loodan, et tegi õige otsuse.  
Õhtul tulid Emily ja Ceoff meile. Tellisime Tai foodi ja hakkasime kõik koos kuuske + maja ehtima. Host ema pani jõululaulud mängima ning esimest korda, tekkis tõesti jõulutunne. Kuuse all on ka juba hunnik kinke, mis siis, et veel pole isegi detsember. 
Ehtisime maja ära ning ei teadnud, mis edasi teha. Host isa tahtis kinno minna. Viie minutiga oli asi otsustatud, piletid olemas ning tormasime uksest välja (sel hetkel oli täielik movie- tunne). Vaatasime "Catching Fire"-it, mida kõik, peale host vanemate, olid juba näinud. Kellegil polnud midagi selle vastu, et uuesti vaadata.  Host isa oli nii elevil, et ei viitsinud korralikult isegi parkida,  pomises oma ette "fu*k those parking lines.." .
Kodus avanes meile kaunis vaatepilt.  Terve põrand oli puruksrebitud kommipabereid ja kommi jäänuseid täis. Koerad olid vähemalt õnnelikud.  

Mõed faktid ka (PS! kõik on ainult Brightoni põhjal tehtud): 

- Kui räägid lisaks inglise keelel kas või ühte keelt, vaadatakse sind kui imeinimest. 

- Noored arvavad, et inglise keel on üks raskemaid keeli. 

- Ameeriklastele on USA nagu Euroopa. Ainult keel on sama, erinevalt Euroopast. 

- Koolis kirjutavad kõik harilikuga. 

- Kontrolltööd on enamasti valikvastustega. Paljudes klassides, tehakse enne kontrolltööd kõik töös olevad küsimused läbi. 

- Kontrolltööd on väga harva. Kaks tööd nädalas, on nende jaoks väga-väga suur asi. 

- Ühte teemat õpitakse väga kaua. Näiteks õpime esimest maailmasõda juba viimased poolteist kuud. Filme vaadatakse ka palju. 

- Jõlukinkide pealt kokku ei hoita. Inimesed lähevad ikka päris hulluks. 

- Jõulukaunistused pannakse väga varakult üles. Oktoobri lõpus/novembri alguses, olid väga paljudel juba majad kaunistatud. 

- Vähesed majad ei ole väljast kaunistatud. 

- Sügisel on siin enamasti päike (väga harva vihm), kevadel  sajab vihma (vastupidiselt Eestile). 

- Inimsed eelistavad kas või 45 minutit drive in-i järjekorras oodata, selle asemel, et seest 10 minutiga söök kätte saada. 
Host vanaema lemmikook

Lõunaks oli kõik ära sulanud

Tai 

Maddy akvaarium (neli kala)

Kõik, peale host isa

Emili ja Ceoff

hostisa

Reggie

Host ema

Maddy
6 kommentaari:

 1. Kas nii varajane jõulukanunistamine jõultunnet detsembris ära ei võta? Või kunstkuusk ei annagi jõulutunnet? Miks nii vara juba kingid kuuse all?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma usun, et ei võta, kuna siin osatakse jõulumeeleolu tekitada. Ja kunstkuusk ei sega, meil on isegi kuuselõhnapulgad seal küljes. :D Kinke hakatakse panema, kui need on pakitud. Siin võetakse jõule väga tõsiselt ja hakatakse vara ettevalmistama. :)

   Kustuta
 2. miks host vanaema siis seda kooki teha ei tahtnud? :D
  (btw parim võpi blogi mida olen lugenud ;))

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sest kõik koostisosad olid ÜLIkleepuvad ja kõik kohad olid seda jama täis. :D Datlitel pidin seemned ükshaaval välja võtma jne. :D Aga midagi väha hullu ei olnud.
   Suur aitäh, nii tore kui meeldib! :D

   Kustuta
 3. Sul lihtsalt parim blogi mida lugenud, lugesin su terve blogi paari tunniga läbi ja nii vaimustuses! Jätka kindlasti seda mida sa teed ja nii armas oled :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Suur-suur aitäh!! :D Nii tore on selliseid kommentaare lugeda! :))

   Kustuta