30 november 2013

Thanksgiving ja Black Friday shoping


Esimene thanksgiving on peetud ja mul on tõesti kahju, et Eestis sellist traditsiooni ei ole. Tänupühadest nii palju, et neid tähistatakse iga aasta novembri 4.nädala neljapäeval. Traditsioon sai alguse väga ammu, kui puritaanid hakkasid jumalat tänama, nii söögi eest kui ka kannatused/rasked üle elamise eest. Enne, kui see üleriikliukuks pühaks kuulutati, võttise see omajagu aega. Paljudele oli see väga vastumeelnee ega peetud puritaanide kannatusi nii oluliseks, et neid üleriigiliselt tähistada. Kuid aja jooksul võttis traditsioon vedu ning nüüdseks on see paljude Ameeriklaste üks lemmikpühasid. Üldiselt, tähendab see meeletut söömist ja pere/sõpradega koos olemist. Poodides on enne thanksgivingut hullumaja, mu host pere käis nädal aega enne poes ära. Kõik on ilmselt kuulnud, et põhiliseks söögiks on kalkun. Kusjuures, selle lõikamiseks on neil mootoriga nuga.

Thanksgivingu hommik oli väga mõnus. Vaatasin aknast välja, lund sadas ja kõik oli niii ilus, et mul tuli tahtmine jooksma minna. See oli kõige mõnusam jooks, mis mul siin olnud on. Vähesed inimesed, kes vastu tulid, olid nii pühademeeleolus ja õnnelikd, soovisid "Happy Thanksgiving!" ning lehvitasid. :) Tegin jooksu pealt paar pilti ka, mis leiad altpoolt.  Kodus lõpetasime viimased söögid ära (mul oli täpselt jõuluhommiku tunne) ja kella kolmeks läksime host ema tädi juurde, sinna hiiglaslikku majja (olen sellest varem kirjutanud). Nüüd oli see eriti ilus, kui kõik oli ära ehitud. Kokku tuli umbes 30 sugulast, kõik tõid midagi kaasa ehk süüa oli meeeeeletult. Koogid, küpsised, kalkun, mitut erinevat kartuliputru, salatid ect. Pärast oli kõigil nii paha olla, aga see ongi selle püha juures normaalne.

Keskköö ajal võttis Tom mu peale, et midnight shoppingule minna. (Siin on iga aasta, peale thanksgivingut, poed ööläbi lahti. Reedest päeva kutsutakse Black Fridayks, kus on kõige paremad pakkumised, aga inimesi on ebanormaalselt palju). Tomi ema oli talle Kohli kinkekaardi andnud, mille ta mulle andis! Käisime sealt läbi, enne kui Carlose, Anna ja Marianna peale võtsime. 
Shoppama läksime Novisse, Twelve Oak Malli.  Kõik oli paksult autosid täis,  parkisime parem kohe eemale. Sees oli ka mõnus hullumaja. Populaarsematesse poodidesse sisse saamiseks tuli järjekorras seisma, turvamehed seisid uste ees. Igas poes olid uskumatult pikad järjekorrad, seega me väga midagi ei ostnud. Poodides käimise lõpetasime umbes kolme ajal, paljud inimesed olid nii ära väsinud, et magasid poes müüdavatel vooditel või põrandal.  Me sõitsime McDonaldsisse kohvi/smuutit ostma. Carlos ostis endale suure burksi eine. Koju ei tahtnud veel keegi minna, nii et mõtlesime järgmisesse Mc’i sõita (Carlosele ei maitsenud ta burks). Leidsime hoopis Walmarti, kus järgmise tunni veetsime. Inimesi enam väga ei olnud, ainult meie, veel paar võõrast ning töötajad. Töötajad rääkisid ja küsisid, mis teistes poodides toimub. Hiljem  kuulsin, kuidas üks neist üle poe lasi: "I have a new friend! And she’s from Estonia!!" .. :D 
Siis otsustasime koju sõita, kuna varsti oli juba hommik. Viisime Marianna ja Anna ära. Carlos ei tahtnud koju minna, nii et tegime suure ringi, läbi pimeda metsa tee (põdrad ja jänesed olid igal pool), mis lõpuks viis ta majani. Magama sain alles kuue ajal. 

Täna hommikul, kell kaheksa, tormas host isa mu tuppa ja hüüdis: "Wake up Birgitti!! Today is black friday, we have to go shopping!!!!". Maddy oli ülivihane, kuna eile jäi jutt et lähme kell 12. :D  Tormasime uksest välja, host isa oli nii excited (ma ei leia paremat sõna), hiljem sain aru miks. Nimelt sõitsime tema lemmikpoodi, Cabelasse. Umbes 40 minuti kaugusel, Ohio lähedal. See oli jahipood.. Kuigi seest oli see huvitav. Oli tehtud eraldi nurk, kus said sihtimist harjutada, igal pool olid loomatopised ning nedest oli omaette park ehitatud. Isegi mini aquarium oli seal. 
Siis sõitsime Brightonisse tagasi, käisime paaris poes ning läksime lõpuks sööma! Me tormasime hommikul nii ruttu välja, et hommikusöögiks ei jäänudki aega. Käisime vanas heas Mexican restoranis. Peale sööki olid kõik õnnelikumad ning sõitsime Novisse, Twelve Oaki (again). Üle kahe tunni seal ei läinud ja tulime Brightonisse tagasi. Me Maddyga olime üsna unised, ma olin kaks tundi, ta neli tundi maganud. Koju me ei saanud. Veetsime veel Brightoni poodides (nii vähe kui neid on) paar tundi. Emily ja Ceoff ühinesid ka. Maddy oli nii tüdinenud ja väsinud, ta näoilmetest ja kommentaaridest võis kõik välja lugeda. See oli päris naljakas tegelikult. :D 

Kella nelja ajal tulime koju. Host isal oli endiselt hoog sees ning kolm minutit hiljem tormas jälle uksest välja. :D .. 
Õhtusöögiks tellisime pitsad ja üritasime host isa ostetud puslet kokku panna. 

Ma olin ainuke inimene, kes seal liikunud oli..
"Kirju Koer".. see näeb siin päris rõve välja, aga muidu kõigile meeldis 
See vets oli nii mõnus, et ma pidin seda pildistama :D:D

Selliseid "kodukinosid" oli seal neli või rohkem

Piljard


Baar

Veinikelder


Nii armas laps.. (2nädalane)

Midnight shopping

Carlos 

Hunting store

Seal sai laskmist harjutada

Selliseid oleks vaja (soojendusega kindad)


See Crepi kohvik (Birightonis) on ülimõnus!Host isa väsis ära ..(pööraks tähelepanu sildile)

Õhtusöök14 kommentaari:

 1. Mineeee kui mõnus koht see on kus sa elad, täpselt nagu meeleheitel koduperenaistest välja lõigatud! :D

  VastaKustuta
 2. What is this? Omg, nii tore. Nii lahe. Nii ilus. Nii... omg. Ja see suuuuuur maja... midaaaaaaa, mis asi seeee on. Kuidas ma endale sellise saaksin? Ahhh, miks kõik nii suur ja ilus on? :O :O :O Jealous. Aga ilusat elu sulle, nah... : D
  Lots of love <3

  Anonüümne Austaja

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Alati ei ole suuure hea. :D See maja on tegelikult liiga suur. :D Nad kasutavad telefone, et üksteist üles leida (seal elab kaks inimest). :D Ja see on juba päris põnev, kes see anonüümne on (?) haha :D.

   Kustuta
  2. See on nii stiilne ju...
   *Phone rings* ''Hey darling, where are you, dinner is ready'' ''Oh, i'm on the second floor in the section D, i'll be there... let's say.. in ten'' ''OK, see you then in ten'' (haha riim)

   Endiselt Anonüümne Austaja

   Kustuta
  3. Hahaha :D .D tead, kui ma pakkuma peaks, siis ma arvaks et sa oled Signe.. :D Aga üldiselt ma panen alati mööda

   Kustuta
  4. Seekord ei pannud ;)

   Kustuta
 3. Väga hea blogi. Ootan kogu aeg uusi postitusi. :)

  VastaKustuta
 4. Mis koolis sa enne käisid?

  VastaKustuta
 5. Hakkasin su blogi lugema ja siiamaani lihtsalt niii hea! Parim blogi ,mida lugenud. Tekib ka tahtmine minna vahetusõpilaseks,aga no üldse ei tahaks klassi järgi teha:///

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh Sulle! :)
   Usus mind, see üks pasta pole mitte midagi. Vahetusaasta väärib seda101%! Raudselt võta see teekond ette!

   Kustuta