17 veebruar 2014

Florida trip 2


Päev algas varakult, kell 7 läksime hommikusöögile ja pool tundi hiljem pidime bussis olema.  Ilmaga vedas, päev otsa paistis päike ja kraade oli ilmselt 24+ (hommikul kuskil 14). Õrnema nahaga inimesed lõpetasid tulipunasena. Isegi kell üheksa õhtul polnud liiga külm.
Terve päeva veetsime Disney Worldis (Disney Land on Californias) - Magic Kingtomi osas. Grupid pidid olema kas kolm või rohkem. Meie (algselt) väikeses grupis, oli lõpuks kümme inimest: viis sakslast, jaapanlane, šveitslane, norrakas, Itaalane ja mina, eestlane. Otsustasime kohe populaarsemat atraktsioonid läbi käia, et mitte hiljem kaks tundi järjekorras seista. Kuigi ega Disney Worldis erilisi karuselle ei ole, rohkem saab sealt Disney multikate elamuse. Saad multifilmi tegelastega pilte teha, erinevaid filme vaadata ning igal pool on meeletult poode ja ümbrus on üles ehitatud nagu filmides. Multifilmitegelastega pilti tegemise eest pidi maksma. Kõik hinna, nii söögi kui ka asjade, on mõttetult kõrgeks aetud.
Kui olime kõigele tiiru peale teinud, sõitsime laevaga Huckleberry Finny saarele. Tom Sawyeri valget planku nähes tekkis nii mõnus nostalgia. Väiksena algas mul iga hommik Tom Sawyeri multikaid vaadates. :D Saar sarnanes vihmametsale ja kõik kohat sai mööda matkaradu läbi käia. Kuna kõigil jalad valutasid suurest kõndimisest, istusime esimese ettejuhtuva lauataha. Pardid ja oravad jooksid igal pool ringi. Rääkisime rahulikult juttu,  kui äkki šveitslane haaras pardil kraest kinni ja viskas ta keset lauda. Selline möll läks lahti! Kõik pistsid röökima, jaapanlane lendas pingilt alla, norrakas tormas oma kotikesega röökides põõsa poole, part jooksis paaniliselt mööda lauda ringi ja šveitslane oli naerukrampides. Mul lõpuks kõht valutas naerust, kuna see kõik oli sel hetkel nii naljakas. :D:D  Vaatamata sellele, et ma kardan linde.. Olukorra tegi põnevaks see, et kõik grupis olevad inimesed, on täiesti erinevad karakterid. Norra tüdruk on äärmiselt naiselik ja super korralik. See vastu ühel saksa tüdrukul on reeglitest täiesti suva ja on kõike muud, kui naiselik. Kutsus norrakat "teacher"iks. :D Šveitslane on kõige rahulikum ja üsna emotisoonitu inimene. Teda oli eriti naljakas lendava vaiba või muu lastekaruselliga sõitmas näha. :D Itaallane on suur pidutseja, samal ajal kui jaapanlane pole isegi alkoholi joonud. Ühesõnaga, kõik need erinevused muudavad iga olukorra äärmiselt huvitavaks.  Kõik reageerivad, käituvad nii erinevalt.

Kõige viimaseks jätsime kummitustemaja. Mul poleks olnud üldse vaja sinna minna, aga kõigile meeldivad need õudukad ja muud jubedused. Järjekorras pidime vähem kui 40-minutit ootama, Matteo (Itaalia) hakkas mulle itaalia keelset laulu laulma. Laul kõlas nii tuttavalt. Hiljem taipasin, et tegemist oli "Kas Tead?" itaalia keelse versiooniga. :)
Aga kummituste maja.. esiteks, kõndimise asemel, pandi meid karusellipeale istuma. Unustasin ära, et USAs ju ei kõnnita. Teiseks, ma istusin šveitslasega samas karusellis, kellele tundus asi äärmiselt loll. :D Mõni küll röökis ja kisas, šveitslane lootis, et ehk nüüd juhtub midagi põnevamat. Ainus mis juhtus, oli kivi tagant välja ilmuv helendav pea. :D  Ilma šveitslaseta, oleks see kõige mõttetum karusell olnud. Aga tema sarkasm ja eestlasilik emotsioonitus päästis asja. :D
Kella üheksast (õhtul) algas paraad. Enne tegime kiire šhopingu, paljud ostsid igast suveniire kokku. Paraadil nägime kõik Disney tegelased ära ja kogu p oli hästi ilus. Kestis ka 20-minutit ega veninud liiga pikaks. Isegi rakette lasti. Peale paraadi kogunesime kõik kokku ning sõitsime hotelli.
Homme peaks jälle tihe päev tulema ning äratus on varem kui täna. Homsest lähme uude hotelli, kus ehk on parem wifi!! Siis saan pildid lisada ja kõik muu jama korda teha. :)
"Swiss Town"

"


Jaapan - Šveits - Saksa -Saksa

"Kuidas võpid veedavad vabaaega"

mina - Mareike (saksa) - Lisa (saksa)

Saksa - Eesti - Saksa - Norra- JaapanSaksa - Jaapan - Itaalia - Saksa - Saksa- Eesti - Šveits - Saksa ja ees:  Saksa. 

2 kommentaari:

 1. Issand kui äge ma olen seal ka käinud animal kingdom oli kõige lahedam park aga küsimus on see
  Kas pidid ise maksma ja kuidas seal see yfu organistatsiooniga reisimine käib? Hinna sees? Aga muidu hästi põnev paneb mind veel rohkem vahetusõpilaseks saama tahtma :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kindlasti saa vahetusõpilaseks!! :)) ülejäänud küsimustele on vastused ühes järgnevas postituses. :)

   Kustuta